Uzrakstīt direktoram

X

Uzrakstīt direktoram

Maris

Sveicināti! Mani sauc Māris Freze! Es esmu OneTec kompānijas direktors. Mūsu kompānijas darbinieki sniedz profesionālo atbalstu Jūsu biznesam un ir gatavi pilnveidoties, lai Jūs vienmēr varētu uz mums paļauties. Jūsu atsauksmes man ir ļoti svarīgas. Lūdzu, atstājiet savus ieteikumus, komentārus vai piedāvājumus par mūsu darbu.

Pasūtījuma punkta vērtību iestatīšana

Pasūtījuma punkts ir robežvērtība, kurai sasniedzot krājuma apjomu noliktavā, ir nepieciešams uzsākt jaunu pasūtījumu. Dokumenta “Pasūtījuma punkta vērtību iestatīšana” mērķis ir aprēķināt un fiksēt nepieciešamo preču daudzumu, ko pasūtīt no piegādātāja.
Lai strādātu ar dokumentu, dodieties uz “Dokumenti” → “Plānošana” → “Pasūtījuma punkta vērtību iestatīšana”.
TZ1.jpg

Pasūtījuma punkta veidošanas metodes:

Metode Nr. 1: Manuāli
Ievadītā vērtība: “Fiksēta”.
Darbības: Ievadiet pasūtījuma punktu un drošības krājumu manuāli katrai nomenklatūras pozīcijai.

Metode Nr. 2: Pamatojoties uz iepirkumiem
Ievadītā vērtība: “Vidējais partijas izmērs”.
Darbības:
• Norādīt analīzes periodu.
• Ievadiet iepriekšējā iepirkumu apjoma procentus.
• Sistēma automātiski aprēķinās vērtības.

Metode Nr. 3: Pamatojoties uz pārdošanu
Ievadītā vērtība: “Optimālais pasūtījuma izmērs”.
Darbības:
• Norādīt analīzes periodu.
• Ievadiet iepriekšējā pārdošanas apjoma procentus.
• Sistēma automātiski aprēķinās vērtības.

Ja kādai pozīcijai nav nepieciešams kontrolēt pasūtījuma punktu, var uzstādīt vērtību “Nekontrolēt”.
Ir paredzēta dokumenta aizpildīšana pēc dažādiem filtriem, piemēram, konkrēta piegādātāja un preču grupas, kā arī preču saraksta ielāde no Excel.
Vienreizējām izmaiņām ir paredzēta arī iespēja uzstādīt pasūtījuma punktu preču kartītē:
TZ2.jpg

Atskaite “Pasūtījuma punkta analīze”

Lai atbalstītu analīzi un nepieciešamo pasūtījumu kontroli, tiek izmantota atskaite “Pasūtījuma punkta analīze”.
Atskaite atrodas: “Atskaites” → “Iepirkumi” → “Iepirkumu analīze” → “Pasūtījuma punkta analīze”.
TZ3.jpg

Atskaite “Pasūtījuma punkta analīze” satur detalizētu informāciju, tostarp:
- Nepieciešamās pasūtāmas preces — preču saraksts, kurām ir sasniegts pasūtījuma punkts.
- Rāda aprēķinātās vai fiksētās pasūtījuma punkta vērtības.
- Norāda minimālo drošības krājumu, pašreizējo atlikumu un gaidāmās piegādes.
- Palīdz noteikt nepieciešamo preču daudzumu, ko pasūtīt no piegādātāja.
- Iekļauj informāciju par piegādes termiņiem no galvenā piegādātāja.

Automātiskā pasūtījumu veidošana

Pasūtījumu veidošanas procesa automatizācija ļauj ievērojami vienkāršot iepirkumu menedžeru darbu.
Pamatojoties uz atskaites “Pasūtījuma punkta analīze” datiem, sistēma var automātiski izveidot pasūtījumus precēm, kurām nepieciešams papildinājums. Šajā gadījumā tiek izvēlēts galvenais piegādātājs, kas norādīts preču kartītē.
Lai sāktu strādāt ar automātisko pasūtījumu veidošanu piegādātājam, ir jāizveido atskaite “Pasūtījuma punkta analīze” ar nepieciešamajiem iestatījumiem un jānospiež poga “Pasūtījumu formēšana”. TZ5.jpg
TZ4.jpg

Automātiskā pasūtījumu formēšanas procesa posmi:

Process ietver vairākus posmus:
1. Vajadzību sākotnējās tabulas izveidošana — tabulā tiek ņemtas vērā gaidāmās piegādes un pašreizējie atlikumi.
2. Preču saraksta koriģēšana — menedžeri var veikt izmaiņas un koriģēt preču sarakstu pirms galīgās pasūtījumu veidošanas.
3. Pasūtījumu veidošana — pamatojoties uz koriģētajiem datiem, automātiski tiek ģenerēti pasūtījumi piegādātājiem.

Pasūtījuma punkta analīzes un pasūtījumu veidošanas procesa automatizācijas izmantošana palīdz izvairīties no deficīta vai liekiem krājumiem, samazināt izmaksas un uzlabot klientu vajadzību apmierināšanu.