Ražošanas plānošanu 1C:ERP var nosacīti iedalīt trīs līmeņos: uzņēmuma līmenī, starpceha līmenī, ceha līmenī.
Nodaļu ražošanas jaudas raksturošanai paredzēti darba centru veidi, kas ir darba centru grupa, kas spēj veikt tehnoloģisko darbību ar nepieciešamo kvalitāti. Darba centrs var būt gan atsevišķa mašīna, gan vesela darbnīca, strādnieku komanda.
Maršrutu kartes sniedz detalizētu ražošanas procesu posmu līdz tehnoloģiskajām operācijām, kas nepieciešamas pakāpeniskai vadībai. Maršrutu kartēs ir aprakstīti parametri atsevišķas tehnoloģisko operāciju grupas veikšanai.
Jebkura veida darbu kolektīvai izpildei iespējams veidot izpildītāju komandas. Personu iekļaušana brigādē tiek veikta bez ierobežojumiem, izvēloties organizāciju un struktūrvienību, kurā brigādes biedrs tiek pieņemts darbā, neņemot vērā darbiniekam noteikto atalgojuma sistēmu.
Lai ņemtu vērā katra komandas dalībnieka individuālo ieguldījumu, varat viņam iestatīt savu darbaspēka līdzdalības koeficientu (DLK).
Lai slēgtu darbu atsevišķam darbiniekam, var izveidot komandu no viena konkrēta darbinieka. Komandu sastāvs ir elastīgs, un to var precizēt tieši ražošanas procesā.
Ražošanas nepieciešamības veidošanai sistēma izmanto trīs dokumentus: Pircēja pasūtījums, Ražošanas plāns, Ražošanas pasūtījums.
Plānošana ir atļauta dažādos līmeņos: Starpscehu un iekšcehu (operatīvā). Operatīvās plānošanas nolūkos tiek izmantoti IZM instrumenti.
Ražošanā tiek atbalstīta materiālu, pusfabrikātu, izstrādājumu sērijveida uzskaite. Sēriju izmantošanu nosaka nomenklatūras veidu, iedalījumu un specifikāciju kontekstā.
Preču pozīciju kustība, ņemot vērā sērijas, ir atspoguļota šādos pārskatos: